bg

Dieta obniżająca cholesterol  

Długotrwale podwyższony poziom tzw. „złego cholesterolu” (LDL) we krwi prowadzi do zmian miażdżycowych, a w konsekwencji zwiększa ryzyko choroby wieńcowej, ataku serca, czy udaru mózgu. Podstawowym sposobem jego obniżenia jest właściwa dieta i aktywność fizyczna.

Dieta antycholesterolowa 4line polega na ograniczeniu spożycia tłuszczy zwierzęcych oraz samego cholesterolu. 

Dlatego w menu stosujemy jedynie chude gatunki mięsa (kurczak, indyk bez skóry, chuda wieprzowina – schab, cielęcina), chude wędliny oraz przetwory mleczne i mleko o niskiej zawartości tłuszczu. W zamian wykorzystujemy oleje roślinne (oliwa z oliwek, olej rzepakowy), które są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających stężenie cholesterolu całkowitego i LDL. Zalecane jest także spożycie ryb, ponieważ zawierają one dobroczynne wielonasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Nasza dieta bogata jest w błonnik (pieczywo z pełnego ziarna, kasze, ryż brązowy, warzywa i owoce) neutralizujący część cholesterolu w jelitach i powodujący jego wydalanie. Bardzo ważnym składnikiem menu są także warzywa i owoce dostarczające witaminy antyoksydacyjne, które przeciwdziałają utlenianiu LDL i tym samym odgrywają ważną rolę w profilaktyce miażdżycy.

Stosując dietę opartą na powyższych zaleceniach żywieniowych, możesz być pewien, że sprzyjasz obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi, a tym samym właściwie dbasz o swoje zdrowie. Dietetycy układając menu, starają się także by było ono urozmaicone, pełnowartościowe i smaczne.


Aktualności

Dieta dla kobiet w ciąży
oraz
indywidualna z wykluczeniem
do trzech składników 
już od 55,- pln / 1 dzień!

VOUCHER PREZENTOWY 4Line

Szukasz pomysłu na prezent?

Podaruj bliskim Voucher prezentowy!

Prezent w formie abonamentu  na zestawy posiłków w 4Line ma postać spersonalizowanej karty podarunkowej.

 Adresat miłej niespodzianki może wykorzystać otrzymany abonament w dowolnym, wybranym przez siebie czasie.


Kontakt

Szczecin, ul. Europejska 33  
email: info@4line.szczecin.pl
www.facebook.com/4lineszczecin

tel.: 512 014 550 / 512 014 544

szczegóły

Partnerzy

PS_logo 

NM_logo


restauracja Santorini w Szczecinie